Na setkání za svými ukrajinskými protějšky přijela v pondělí 31. října do Kyjeva delegace členů vlády v čele s premiérem Petrem Fialou. Prvních česko-ukrajinských mezivládních konzultací se kromě předsedy vlády účastní první místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan, místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, ministryně obrany Jana Černochová, ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, ministr financí Zbyněk Stanjura a ministr dopravy Martin Kupka.
Předseda vlády Petr Fiala zahájí první česko-ukrajinské mezivládní konzultace se svým ukrajinským protějškem Denysem Šmyhalem, ke kterým se následně připojí členové české a ukrajinské vlády. Jedním z hlavních témat je vyjádření jasné podpory Ukrajině a pokračování nejen vojenské, ale i v humanitární pomoci. Jednání se bude týkat také poválečné obnovy Ukrajiny. Ministři také budou se svými protějšky mluvit i o tom, jak se na obnově mohou podílet české firmy, pro které je to obrovská příležitost. V podobném formátu a počtu jedná pravidelně česká vláda s partnery z Polska, Slovenska a Izraele.
Česká delegace by měla v rámci programu jednat také s předsedou Nejvyšší rady Ukrajiny Ruslanem Štefančukem, nebo s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenským. Předseda vlády následně s ukrajinským prezidentem podepíšou Společnou deklaraci k Euro-Atlantické perspektivě pro Ukrajinu. Po jednání bude následovat tisková konference.
Kromě jednání s ministry v doprovodu náměstka ministra zahraničních věcí Ukrajiny a bývalého velvyslance v Praze Jevhena Perebyjnise navštíví čeští členové vlády Alej odvahy, kterou v srpnu otevřel prezident Zelenskyj spolu se svým polským protějškem Andrzejem Dudou. Alej zvěčňuje jména politiků a představitelů partnerských zemí, které poskytují Ukrajině významnou pomoc. Ukrajinský prezident 9. září odhalil tabulku i předsedům české a polské vlády Petr Fialovi, Mateuszovi Morawieckému, polskému vicepremiérovi Jaroslavu Kaczyńskému a bývalému slovinskému premiérovi Janezu Janšovi. Ti totiž hned v prvních dnech války navštívili Kyjev, aby kromě odsouzení agrese také jednali o tom, jak Ukrajinu podpořit.
V ukrajinské metropoli si čeští ministři připomenou vznik Československých legií a jejich první přísahu položením květin na pamětní desce na chrámu na Sofijském náměstí, která byla odhalena v roce 2014.